sznurek pleciony perfect 5 mm do makramy
Wiedza ogólna

Sznurek pleciony do makramy bez rdzenia

Sznurek pleciony to obok sznurka skręcanego i potrójnie skręcanego jeden z głównych rodzajów sznurka do makramy. Dlaczego jest taki popularny wśród rękodzielników? To po prostu najprzyjemniejszy sznurek do pracy, który wybacza błędy a dzięki temu polecany jest osobom początkującymJeżeli śledzisz mnie na moim Instagramie lub znasz mój sklep ze sznurkami to na pewno wiesz, że od jakiegoś czasu jest tam dostępny sznurek pleciony PERFECT, który nie ma rdzenia. 

Do tej pory na rynku można było spotkać głównie sznurek z rdzeniem – tym bawełnianym bądź poliestrowym (więcej o tych sznurkach przeczytasz tutaj). Teraz nadeszła pora na sznurek bez rdzenia nazywany również knotem bawełnianym. 

W związku z tym, że to nowość na polskim rynku postanowiłam przybliżyć Ci nieco ten rodzaj sznurka.

Więcej o sznurkach do makramy znajdziesz tutaj.

Jak obliczać długość sznurka w makramie? – zobacz ten wpis.

Sznurek pleciony bez rdzenia - cechy charakterystyczne

sznurek pleciony do makramy bez rdzenia

Sznurek pleciony bez rdzenia charakteryzuje się głównie tym, że nie posiada rdzenia 🙂 i zbudowany jest tylko z grubego oplotu. 

Klasyczne sznurki plecione zbudowane są z oplotu i rdzenia (bawełnianego lub poliestrowego).

Sznurek jest dostępny w nawoju 100 m w wielu kolorach. Obecnie w sklepie mamy sznurek o grubości 5 mm.

Uwaga!

Sznurek bez rdzenia w odróżnieniu od klasycznego sznurka plecionegdaje się rozczesać! Dzięki temu makramy mogą mieć efekt sznurka plecionego i rozczesanego jednocześnie!

Gdzie kupić taki sznurek pleciony?

sznurek-pleciony-do-makramy-perfect

Sznurek pleciony bez rdzenia zaczyna pomału pojawiać się w sklepach internetowych i masz to szczęście, że jest również w sklepie Z głową w sznurkach.

Sznurek pleciony bez rdzenia - co z niego stworzysz?

Pewnie się zastanawiasz co można z tego sznurka stworzyć? Odpowiedź jest bardzo prosta – wszystko! Przede wszystkim makramy ścienne (klasyczne i te w stylu boho), łapacze snów jak również paski, torebki czy drobne dekoracje. 

Czy warto wypróbować sznurek pleciony bez rdzenia ?

Oczywiście! Warto znać każdy rodzaj sznurka, żeby mieć rozeznanie i wiedzieć, który sprawdza się najlepiej. Ja wymarzyłam sobie makramę ścienną do swojego salonu – jak tylko znajdę na to chwilę na pewno pokażę efekt końcowy pracy.

A Ty co byś stworzył/a z tego sznurka?

Koniecznie daj znać a jeżeli już coś wypleciesz to pochwal się swoją pracą w Dniu Dumy – zabawie, w której chwalimy się swoimi pracami ze sznurka (w każdą sobotę na IG @zglowawsznurkach).

Jeżeli masz jakieś pytanie odnośnie sznurka, chcesz podzielić się swoją opinią lub po prostu porozmawiać – czekam na Twój komentarz czy wiadomość.

Pozdrawiam ciepło

Agata Z głową w sznurkach

%d bloggers like this: