Blog

makrama_na_sciane

Skąd pomysł na bloga?

Sam pomysł pojawił się zupełnie nieoczekiwanie. Gdy poznałam technikę makramy, nie przypuszczałam, że zaprowadzi mnie ona aż tutaj – czyli do stworzenia bloga. Pomysł początkowo był tylko marzeniem krążącym w głowie, lecz z dnia na dzień nabierał większej mocy. Spędzanie czasu przy tworzeniu makram nie daje tylko radości i satysfakcji, ale również uspokaja i relaksuje.  Chciałabym, aby inni też doświadczyli tego szczególnego uczucia. Od zawsze lubiłam dzielić się zdobytą wiedzą z innymi. Za czasów szkolnych przez wiele lat udzielałam korepetycji i przyznaję, że ten okres mojego życia wspominam z wielkim sentymentem. Myślę, że niniejszy blog to miejsce, które łączy wszystko to, co kocham, czyli rękodzieło, nauczanie i samorozwój. 

Co znajdziesz na blogu?

Przede wszystkim nauczysz się pleść techniką makramy. Znajdziesz tu instrukcje splotów podstawowych, zaawansowanych, ale także jak krok po kroku wykonać konkretny rodzaj makramy – wszystko w formie filmów i opisów.  Oprócz praktycznych porad znajdziesz tu także teorię, która pomoże Ci w zrozumieniu zagadnień związanych z makramą. Związku z tym, że jestem fanką pozytywnego myślenia, motywacji i samorealizacji – na pewno znajdziesz tu wpisy również na ten temat. Obiecuję, że na pewno będzie twórczo i inspirująco!!! 

To co? Zaczynamy?

Dla kogo jest ten blog?

Jeżeli:

–  chcesz poznać technikę makramy,

–  jesteś wrażliwy na rękodzieło,

–  chcesz się rozwijać,

–  lubisz tworzyć piękne rzeczy z duszą,

–  poszukujesz pasji w życiu

–  lubisz próbować nowych rzeczy,

–  szukasz inspiracji

to ten blog jest właśnie…  

...dla Ciebie!

Makrama

- sprawdź czego się nauczysz -

książki
Wiedza ogólna

Jakie są rodzaje sznurków? Jak obliczyć długość sznurka do makramy? Odpowiedzi na te i więcej pytań znajdziesz w tym dziale.

slupki makrama
Sploty

Poznasz tu konkretne sploty makramy. Dzięki nim na pewno stworzysz coś pięknego!

makrama_scienna
DIY

Jeżeli chcesz wykonać makramę krok po kroku – zapraszam tutaj!