sznurek-do-makramy-dla-poczatkujacych
Wiedza ogólna

Jaki sznurek do makramy jest najlepszy dla początkujących?

Mimo, że na blogu już wiele razy pisałam o tym jaki sznurek do makramy jest najlepszy na początek, nadal często dostaję wiele pytań w tym temacie. Jako, że sama kiedyś stałam przed dylematem jaki sznurek wybrać do swojej pierwszej pracy, wiem jak ważny jest odpowiedni dobór sznurka. A to dlatego, że można dzięki temu uniknąć frustracji i niepotrzebnych nerwów. Wiem, bo sama niegdyś wybrałam zły sznurek i nieźle się napracowałam, żeby efekt mojej pierwszej makramy był zadowalający. A zatem…

Jaki sznurek do makramy jest najlepszy na początek?

sznurek-pleciony-do-makramy-perfect

Bez zbędnego przeciągania. Najlepszym sznurkiem do rozpoczęcia przygody z makramą jest sznurek pleciony o grubości 5 mm.

Dlaczego pleciony?

To proste! Sznurek pleciony nie zniekształca się i nie rozplątuje w trakcie jakichkolwiek poprawek – jest odporny na błędy. Jego struktura pozostaje trwała w odróżnieniu od sznurka skręcanego lub potrójnie skręcanego (3PLY). 

 

Dlaczego 5 mm?

Na tej grubości szybko widać efekt pracy i najzwyczajniej w świecie wygodnie się wyplata. Im mniejszy sznurek tym praca jest bardziej czasochłonna.

Przedstawiłam Ci rodzaj sznurka, który jest idealny na start, ale pamiętaj! Jeżeli masz w domu jakikolwiek sznurek to śmiało wykorzystaj go do swoich pierwszych prób. Od razu sprawdzisz czy makrama to coś dla Ciebie a na dodatek zaoszczędzisz.

Sznurek pleciony - film

Oto film na którym poruszam temat sznurka plecionego. Na filmie brakuje informacji o sznurku plecionym typu PERFECT, ponieważ poznałam go dopiero po nagraniu. Ale jeżeli chcesz sprawdzić co to za produkt zapraszam Cię do mojego sklepu Z głową w sznurkach. Już niedługo stworzę artykuł o tym wspaniałym sznurku plecionym.

Poznaj inne rodzaje sznurka do makramy

sznurek 3ply

Jeżeli zaciekawił Cię temat sznurków do makramy zapraszam do przeczytania tego wpisu o wszystkich rodzajach sznurków do makramy. Bardzo dokładnie omawiam każdy z nich i podpowiadam do jakiego rodzaju makramy można go wykorzystać. Jeżeli czujesz, że makrama właśnie Cię wciąga znajdziesz tam dużo cennej wiedzy, która z pewnością Ci się przyda.

Jaki splot na początek?

Zobacz koniecznie ten artykuł oraz odwiedź mój kanał YouTube, gdzie pokazuję podstawowe sploty i gotowe projekty DIY.

Mam nadzieję, że wpis o sznurku plecionym okazał się przydatny i teraz już wiesz jaki sznurek do makramy wybrać na początek.

Życzę Ci powodzenia w wyplataniu,

Pozdrawiam ciepło,

Agata Z głową w sznurkach