ksiazka-makramy-i-wyplatanki-recenzja
Wiedza ogólna

Recenzja książki “Makramy i wyplatanki”

Książka “Makramy i wyplatanki” (wyd. Publicat) to już druga publikacja australijskich autorek Amy Mullins i Marnia Ryan-Raison w Polsce. Po sukcesie “Makrama dla początkujących i nie tylko. 24 inspirujące projekty” przyszedł czas na drugą porcję wiedzy o sztuce plecenia sznurków. Czy jest to pozycja godna uwagi? 

Zapraszam na recenzję książki

“Makramy i wyplatanki. Rękodzieło ze sznurka i nie tylko. 18 oryginalnych projektów.

Makramy i wyplatanki

ksiazka-makramy-i-wyplatanki-recenzja

W tej książce oprócz podstaw makramy znajdziesz również elementy tkactwa a dzięki temu będziesz w stanie tworzyć coraz to lepsze i bardziej zaawansowane projekty.

Jeżeli posiadasz już pierwszą książkę tych autorek to pewnie wiesz, że każdy przedstawiony w niej projekt jest bardzo dokładny. To wszystko dzięki klarownym opisom krok po kroku i przejrzystym zdjęciom. Każdy projekt zawiera informacje o użytych materiałach i splotach, które będą potrzebne do jego wykonania.

Myślę, że książka spodoba się zarówno osobom początkującym ze względu na rozdział o podstawowych węzłach makramy jak i osobom zaawansowanym, ponieważ pozycja posiada wiele inspirujących i nietuzinkowych projektów. Większość z nich została wykonana ze sznurka jutowego, sizalowego bądź konopnego i dzięki temu cała publikacja nabrała iście stylu BOHO.

ksiazka-makramy-i-wyplatanki-recenzja2
ksiazka-makramy-i-wyplatanki-recenzja1

18 oryginalnych projektów

W książce znajduje się aż 18 ciekawych projektów ze sznurka. Oto one:

 1. Breloczki do kluczy
 2. Poszewka na poduszkę
 3. Abażur do lampy wiszącej
 4. Kwietnik kołyska
 5. Tęczowy łuk z frędzlami
 6. Pasek zygzak
 7. Kolczyki z frędzlami
 8. Naszyjnik boho
 9. Kwietnik w makatce
 10. Listonoszka
 11. Spiralna podkładka pod kubek
 12. Podkładka w kształcie gwiazdy
 13. Kopertówka
 14. Lustro z plecioną ramą
 15. Osłonka na wazon
 16. Łapacz snów
 17. Krzesło reżyserskie w nowej odsłonie
 18. Misterna makata ścienna

Pierwszą książką wydaną przez te autorki jest “Makrama dla początkujących i nie tylko. 24 inspirujące projekty” i przeczytasz o niej tutaj.

Moją uwagę zwróciło kilka projektów, które myślę, że zainspirują także Ciebie. Koniecznie zerknij na abażur do lampy wiszącej oraz kwietnik w makatce (zdjęcia poniżej). Moim zdaniem wyglądają bardzo oryginalnie.

ksiazka-makramy-i-wyplatanki-recenzja3
ksiazka-makramy-i-wyplatanki-recenzja4

Gdzie kupisz książkę?

Książkę “Makramy i wyplatanki” znajdziesz w księgarniach internetowych m.in w Empiku lub w moim Sklepie Z głową w sznurkach.

Nie wiem jak Ty, ale ja jestem fanką każdej książki o makramie i bardzo się cieszę, że mamy na rynku coraz więcej pozycji poświęconych właśnie tej sztuce. Mam nadzieję, że opisana wyżej książka również Ci się spodobała i znajdziesz dla niej miejsce w swojej domowej biblioteczce.

Pozdrawiam Cię gorąco,

Agata Z głową w sznurkach