łańcuszki cz.2
Sploty

Łańcuszki cz.2

Łańcuszki to skromne sploty, które potrafią wiele zmienić w makramie. Dodają uroku całej pracy, a dzięki odpowiedniemu doborowi wzorów można stworzyć naprawdę bogetą makramę. Poznaj dziś kolejną porcję łańcuszków w makramie. Zapraszam!

Zobacz jeszcze Łańcuszki cz.1

Łańcuszki cz.2 - jak je wykonać?

Poniżej znajdziesz opis wykonania każdego z trzech łańcuszków. Owe przykłady bazują na węźle płaskim oraz pętli mocującej z grzbietem.

łańcuszki cz.2

Łańcuszek z pikotkiem

Jeżeli lubisz dekoracyjne wzory to ten łańcuszek jest dla Ciebie. Pikotek to bardzo strojny element.

Potrzebujesz dwie pętle mocujące. Tworzysz węzeł płaski. Zobacz jak go wykonać tutajNastępnie tworzysz kolejny węzeł płaski, ale oddalony od wcześniejszego o mniej więcej 2 cm. Trzymaj się tej odległości do końca wzoru.

W następnym kroku przytrzymując rdzeń, złap za wezeł i przeciągnij go po rdzeniu do góry. W ten sposób po lewej i prawej stronie pojawi się pikotek czyli ta odstająca pętelka. I gotowe!

.

Łańcuszek odwrócony z węzłów płaskich

Potrzebujesz dwie pętle mocujące. Zapleć węzeł płaski. Teraz zamień ze sobą sznurki rdzenia ze sznurkami wiążącymi. (Ja prowadzę sznurki rdzenia przed sznurkami wiążącymi – możesz je poprowadzić również tyłem.) Przy tym ustawieniu sznurków stwórz kolejny węzeł płaski oddalony od wcześniejszego o mniej więcej 2 cm. Kontynuuj zamienianie sznurków i tworzenie węzłów płaskich aż uzyskasz zaplanowaną długość łańcuszka.

baner e-book

Łańcuszek z pętli mocujących z grzbietem

Przygotuj dwie pętle mocujące. Dwa środkowe sznurki tworzą rdzeń na który będziesz nawijać raz lewy sznurek a raz prawy. Weź lewy sznurek i owiń nim rdzeń od przodu przeplatając przez powstałą pętelkę na lewo a następnie opleć go jeszcze raz – tym razem od tyłu. W ten sposób utworzy się obraz dobrze znanej Ci pętli mocującej z grzbietem. Analogicznie postępuj po prawej stronie a następnie nawijaj sznurki na zmianę.

Łańcuszki cz.2 - film instruktażowy

Zobacz jak wykonać te trzy rodzaje łańcuszków. Ciekawe, który najbardziej przypadnie Ci do gustu?

Jeżeli podoba Ci się taka wiedza to będzie mi bardzo miło jeżeli dasz mi znać. Każdy komentarz czy wiadomość daje mi ogromnego kopa do dalszego działania.

Mam nadzieję, że wykorzystasz nowopoznane wzory w swoich makramach i podzielisz się z nimi ze mną. 

Sznurek w dłoń i…

Powodzenia!

%d bloggers like this: