diamenty cz.2
Sploty

Diament cz.2

Diamenty to według mnie najczęściej wykorzystywane wzory. Zapewne dzięki temu, że można wykonywać je na wiele sposobów. W jego środku można dowolnie prowadzić sznurki i osiągać różne efekty. Dziś zapraszam po kolejną dawkę wiedzy na temat diamentów. Będą to trzy opcje: diament z kratką, diament z perłą oraz diament z siatką z węzłów płaskich. Zaciekawiłam Cię? Zapraszam dalej!

Zobacz również – Diament cz.1

Diament z kratką

diamenty cz.2

Diament z kratką możesz wykonywać na dowolnej liczbie pętli mocujących. Rozpoczynasz diament jak zawsze. Jak to zrobić opisuję tutaj.

Następnie przeplatasz sznurek, którym będziesz domykać diament pomiędzy innymi sznurkami w ten sposób aby uzyskać kratkę. Raz pod sznurkiem raz przed nim. 

W trakcie nawijania dolnych węzłów żebrowych w diamencie pamiętaj by kontrolować rozstawienie sznurków powstałej kratki.

 

Diament z kratką - film instruktażowy

Zobacz na filmie jak wykonać diament z kratką.

.

Diament z perłą

diamenty cz.2

Zaczynasz diament jak wyżej. Do wykonania diamentu z jedną perłą potrzebne są 4 pętle mocujące. 

Zobacz tutaj – jak wykonać perełkę do wnętrza diamentu krok po kroku.

W skrócie – tworzymy 3 węzły płaskie a następnie sznurki z rdzenia przewijamy do góry przez otwór nas wszystkimi 3 węzłami. Na przeciągniętych sznurkach tworzymy jeszcze jeden węzeł płaski aby docisnąć perełkę.

Diament z perłą - film instruktażowy

Zobacz na filmie jak wykonać diament z perłą w środku.

Diament z siatką z węzłów płaskich

diamenty cz.2

DO wykonania tego diamentu potrzeba już większej ilości pętli mocujących. W tej wersji pokazuję diament na pięciu takich pętlach. Zauważ, że dwa sznurki środkowej pętli tworzą diament a pozostałe sznurki tworzą wzór w środku. Aby wykonać siatkę wewnątrz diamentu trzeba tak dobierać ilość sznurków tak, aby pozwoliły na stworzenie węzłów płaskich tzn. musi to być wielokrotność 2.

W związku z tym, większe diamenty należy wykonywać na 7, 9, 11 itd. pętlach mocujących.

Jeżeli nie wiesz jak wykonać węzeł płaski – zobacz ten wpis.

Diament z siatką z węzłów płaskich - film instruktażowy

Zobacz na filmie jak wykonać diament z siatką z węzłów płaskich.

I jak Ci się podobają nowe propozycje? A może już była okazja do ich wykonania? Która z opcji podoba Ci się najbardziej. Koniecznie daj znać!

Ja osobiście diamenty to moje ulubione wzory splotów i lubię próbować nowych wiązań w ich środku – co za tym idzie? Spodziewaj się kolejnych części o tym właśnie wzorze.

Sznurek w dłoń! Miłego dnia i…

Powodzenia!