łańcuszki makramy - 5 inspiracji z głową w sznurkach
Sploty

5 wzorów do makramy – łańcuszki

Hej! Dzisiaj przychodzę do Ciebie aż z pięcioma pięknymi i prostymi splotami. Naprawdę są proste, więc jestem przekonana, że sobie poradzisz. Do ich wykonania będziesz potrzebować jeden lub dwa sznurki o długości 1,5 m. Mówię tu oczywiście o samym próbowaniu wzoru, bo jeżeli chcesz wykorzystać dany splot polecam przeczytać ten artykuł, gdzie dokładnie opisuję jak wyliczać długość sznurka do swojego projektu. Mam nadzieję, że Ci się przyda. Nie przedłużając zapraszam Cię do poznania 5 nowych inspiracji na łańcuszek w makramie.

Inne łańcuszki znajdziesz tutaj.

Łańcuszki w makramie - Warkoczyk

Do wykonania tego warkoczyka wykorzystałam sznurki w dwóch różnych kolorach i dzięki temu uzyskałam bardzo ciekawy efekt. Możesz oczywiście zrobić jednokolorowy łańcuszek – wedle uznania:)

Kolejny warkocz

Tutaj przedstawiam Ci klasyczny warkocz, ale wykonany z czterech sznurków – nie z trzech. Warto znać to rozwiązanie, głównie z tego powodu, że dwie pętle mocujące to właśnie cztery sznurki.

Łańcuszki w makramie - Wąż

Następnym łańcuszkiem, który chcę Ci pokazać jest wąż. Wygląda prosto, ale powiem szczerze, że trzeba być bardzo precyzyjnym, żeby osiągnąć zamierzony efekt. Pamiętaj by na początku podciągać prawy sznurek a dopiero później zaciągać lewy – mówię tu oczywiście już o kształtowaniu pojedynczego splotu.

Kolejna inspiracja - Kwiat

To bardzo przyjemny łańcuszek, który powstaje przy użyciu pętli z grzbietem. W efekcie otrzymujemy ciąg mini-kwiatków. Przyjemny i prosty w wykonaniu. Spróbuj go koniecznie:)

Skos

Ostatni z prezentowanych dziś łańcuszków – skos, ale za to bardzo prosty 😉 i subtelny. Zobacz na filmie jak go wykonać.

I to koniec tego zestawienia. Koniecznie daj znać, który łańcuszek najbardziej Ci się spodobał. 

Życzę udanego wyplatania,

Agata Z głową w sznurkach