diament - makrama
Sploty

Diament cz.3

Diament chyba nigdy mi się nie znudzi. Prosty i elegancki wzór zawsze się obroni. Poznaj dziś kolejne opcje na wypełnienie wnętrza tego uroczego splotu.

Diament - makrama

Na blogu pojawiły się już dwa wpisy w których poruszałam temat wzoru diament. Jeżeli jeszcze nie miałaś okazji ich zobaczyć to serdecznie zapraszam. Znajdziesz tam łącznie 6 podstawowych wzorów, które warto znać.

Diament cz.1

Diament cz.2

Diament z dużą kratką

diament - makrama

Aby rozpocząć diament należy stworzyć dwa pierwsze ramiona – prawy i lewy, następnie ustawiając odpowiednio sznurki stworzyć wzór wewnętrzny i zapleść dwa końcowe ramiona diamentu.

Taki wzór może być wykonany z dowolnej ilości pętli mocujących (najmniej to 2). 

Opisując ten konkretny przykład. Liczba sznurków wewnętrznych w diamencie to 8. Dzielimy tą ilość na 4 i otrzymujemy wartość 2. To znaczy, że dwa sznurki będą tworzyć jedną część kratki. 

Przeplatamy między sobą wszystkie sznurki – można powiedzieć parami. Zobacz na filmie jak wykonać wzór z dużą kratką.

Diament z dużą kratką - film instruktażowy

Diament podwójny

diament podwójny

Podwójny diament to jeden z moich ulubionych wersji diamentu. Jeżeli jeszcze nie wykorzystywałaś go w swojej makramie to koniecznie wypróbuj.

Całość wykonania możesz zobaczyć na poniższym filmie. Pamiętaj, że nawinięte węzły żebrowe możesz swobodnie ruszać na sznurku, więc jeżeli węzły Ci się w jakiś sposób rozejdą możesz je odpowiednio ułożyć.

 

 

Diament podwójny - film instruktażowy

Diament z wypełnieniem

diament wypełniony

Diamenty można wypełniać kolejnymi węzłami żebrowymi. Można to robić na wiele sposobów – ja pokazuję swoją wersję na wypełnienie diamentu. Mam nadzieję, że Ci się spodoba i wypróbujesz  go w swojej pracy. Powodzenia!

Diament z wypełnieniem - film instruktażowy

Oto kolejny zestaw trzech popularnych diamentów. Wypróbujesz je w swoich makramach? Jeżeli tak, to koniecznie oznacz mnie na zdjęciu na Instagramie @zglowawsznurkach oraz oznacz zdjęcie #zglowawsznurkach. Możesz również wysłać mi zdjęcie swojej pracy na maila blog@zglowawsznurkach.pl. Oglądanie Waszych makram to dla mnie czysta przyjemnosć.

Życzę miłego dnia i…

Powodzenia!