gryzak-makrama
DIY

Gryzak ze sznurkiem

Gryzak to coś co na pewno przyda się każdemu maluszkowi. Sama pomału szykuję się na przyjście na świat nowego członka rodziny, więc z pewnością takich projektów DIY będzie tu więcej. Drewniany gryzak w dowolnym kształcie w połączeniu ze sznurkiem wygląda uroczo i jeszcze jest praktyczny. Z tego artykułu dowiesz się jak go wykonać, gdzie możesz znaleźć potrzebne rzeczy do jego wykonania i na co zwrócić uwagę jeżeli chodzi o bezpieczeństwo – w końcu chodzi tu o gadżet dla najmłodszych. Zapraszam!

Gryzak i makrama

gryzak-makrama

Jak pewnie już wiesz przy pomocy makramy można wykonać bardzo wiele. Nawet gryzak dla maluszka.

Do jego wykonania będzie potrzebny drewniany gryzak i sznurek dobrej jakości.

Na co zwracać uwagę?

Przy drewnianym elemencie sprawdź czy jest dobrze wyszlifowany i nie ma żadnych wystających części, które mogłyby skaleczyć dziecko.

Jeżeli chodzi o sznurek to musi posiadać certyfikat OEKO-TEX 100 w klasie I – to znaczy, że nadaje się do użytku dla niemowląt i alergików. Sznurek na każdym procesie produkcji nie miał kontaktu ze szkodliwymi substancjami. 

Potrzebne materiały i sploty

Poniżej przedstawiam Ci listę potrzebnych materiałów oraz listę użytych splotów. Jeżeli jesteś początkująca/y – zanim podejmiesz się projektu gryzaka możesz wypróbować te wiązania wcześniej.

Gryzak ze sznurkiem - film instruktażowy

Zobacz na filmie jak wykonać taki uroczy gryzak dla maluszka. 

Mam nadzieję, że projekt DIY na gryzak Ci się spodobał i jeżeli masz w rodzinie maluszka to chętnie go wykonasz. Taki własnoręcznie wykonany prezent jest niepowtarzalny i ma dodatkową wartość – włożone w jego wykonanie serce! I to jest w tym wszystkim najpiękniejsze!

Życzę Ci miłego dnia.

Agata Z głową w sznurkach

Powodzenia!

%d bloggers like this: